Krbová vložka VN 700/480 pravé presklenie s výsuvným otváraním dvierok

Dovozca pre SR: KRATKI
Záručná doba: 24 mesiacov
Výrobca: KRATKI
Dostupnosť: info v obchode
0.00 bez DPH
0.00 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Moderná krbová vložka VN v prevedení s výsuvným otváraním dvierok (gilotína - systém LIFT-UP) a bočným presklením kombinuje jedinečnú estetiku a výnimočné funkčné vlastnosti. Okrem vizuálnych hodnôt zaručuje zariadenie efektívne vykurovanie a ekologické spaľovanie dreva. Vďaka použitiu moderných materiálov a inovatívnym technickým riešeniam sa vyznačuje veľmi jemným vzhľadom. Jednou z mnohých výhod je možnosť pripojenia externého prívodu vzduchu. Elegantnosť vložky je doplnená dekoratívnym sklom s čiernym okrajom. Tiež má detskú poistku, ktorá chráni proti neoprávnenému otvoreniu dvierok.

 

BEZPEČNOSŤ NA NAJVYŠŠEJ ÚROVNI

Detská poistka proti neoprávnenému otvoreniu dvierok.

Žiaruvzdorné dvierka s keramickým sklom odolným voči teplotám až 660°C s certifikátom kvality a bezpečnosti. 

Krbová vložka vyrobená zo žiaruvzdornej ocele najvyšej kvality.

Dvierka vyrobené zo zamknutého profilu, vďaka čomu sú trvácne a odolné voči vysokým teplotám. Dokonalé zvary vďaka vzácnemu plynu, oceľové časti rezané laserovo a ohýbané na ohýbačkách CNC. 

 

MODERNÝ DIZAJN

Krbové vložky VN sa vyznačujú moderným dizajnom a estetickým prevedením. Vďaka rohovému preskleniu vyžaruje teplo z dvoch strán a dodáva interiéru jedinečný štýl. Krbové vložky sú vybavené jednym dekoratívnym sklom, vďaka čomu vyzerá elegantne a moderne.

 

JEDNODUCHÁ OBSLUHA

Krbová vložka s výsuvným otváraním dvierok - systém lift-up. Tento systém je postavený na základe protizávažia - kladka s oceľovým lankom je vedené na dvoch guľkových ložiskách, vďaka čomu je váha dverí rovnomerne rozdelená. Výsuv dverí je niekoľko milimetrov od tela, čo zabraňuje poškodeniu tesnenia a dvierka sa pri zatvorení silne zatlačia, vďaka čomu je spaľovacia komora úplne utesnená.

Prídavný mechanizmus umožňujúci otváranie bočných skiel uľahčuje ich čistenie.

Krbová vložka je dodatočne vybavená systémom čistého skla - vďaka rovnomernému prúdeniu vzduchu na celé sklo minimalizuje ukladanie sadzí. To vám umožňuje dlhodobo udržiavať účinné a čisté sklo.

Dno spaľovacej komory z materiálu TERMOTEC je špeciálne tvarované tak, aby bolo hlbšie a pohĺtilo viac dreva. Čistenie je uľahčené pomocou roštu so zásobníkom na popol, ktorý je ľahko odnímateľný.

Vnútorný revízny systém umožňuje vykonávať servisné činnosti bez zásahu do obstavby krbu.

Montáž uľahčujú nastaviteľné nožičky a dymovod otočný o 360 °. Dvojitý systém otvárania dvierok - výsuvné pre jednoduchšie prikladanie dreva a bočné na čistenie. 

 

MAXIMÁLNE VYUŽITIE ENERGIE

Účinné spaľovanie, vyššia teplota v spaľovacej komore a dlhšia akumulácia teploty v ohnisku vďaka obloženiu z TERMOTEC. Jeho hladký biely tvar tiež dodáva elegantný vzhľad.

Doháranie nespálených častíc vďaka dvojitému deflektoru, ktorý predĺžuje dráhu spalín a horenie je tak ekologickejšie.

Štandardnou výbabou je príprava na externý prívod vzduchu s priemerom 125 mm. Regulácia výkonu jediným tiahlom, čo eliminuje nesprávne používanie.

Terciálny prívod vzduchu na spaľovanie:
1. primárny vzduch je privádzaný do spaľovacej komory po celej šírke cez otvor na prednej strane krbu,
2. sekundárny vzduch je privádzaný cez otvory v zadnej stene - dopaľovanie spalín, ktorého úlohou je zníženie emisií a zvýšenie účinnosti krbovej vložky,
3. terciálny prívod má za úlohu čistenie skla - vzduch je privádzaný cez špeciálne kanály a rovnomerne distribuovaný na celú šírku skla. Tento "oplach" skla výrazne znižuje ukladanie sadzí a sklo tak ostáva čisté.

 

EKOLOGICKÉ SPAĽOVANIE

Krbová vložka spĺňa kritéria Ekoprojektu a normy BImSchV 2, ktoré stanovujú maximálne emisie CO.

 

Minimálna požadovaná veľkosť mriežky na výdaj vzduchu (cm2): ≥900

Minimálna požadovaná veľkosť mriežky na príjem vzduchu (cm2): ≥700

Hmotnosť 250 kg

Nominálny výkon (kW)12

Výkonný rozsah (kW)5.0 - 15.0

Palivo Drevo

Materiál Oceľ

Dvojité spaľovanie Áno

Externý prívod vzduchu Áno

Účinnosť (%)82

Emisie CO (13% O2 VOL. %)0,1

Max. dĺžka polien (mm)400

Dymovod Horný, nastaviteľný

Priemer dymovodu (mm)200

Teplota spalín (°C)240

Kolekcia VN

Výrobca KRATKI

Otváranie dvierok Výsuvné

Presklenie Rohové - pravé