Sme držiteľom certifikátu:

 

 

 

                   OravaKrb

 

Sídlo predajne ,centrálneho skladu a servisného strediska:

OravaKrb s.r.o.
Matice Slovenskej 3723/
Vlčince3/
01008 Žilina 

 GPS suradnice:

49° 12' 40.629763" N
18° 46' 18.6509514" E

Kontaktujte  nás:

Sklad:  

            041/5166786

 

Objednávky :             0945 453 795

                

            0918 364 633

            0917 584 686

email:oravakrb@gmail.com

 

 

       Pondelok až piatok:

           08:30 do 15:00   

       Sobota : po dohode

      Nedeľa :   Zatvorené

 

 

Ventilátor PARKANEX 400 m3/h

Dovozca pre SR: OravaKrb, s.r.o.
Záručná doba: 24 mesiacov
Výrobca: Parkanex
Dostupnosť: info v obchode
165.00 bez DPH
198.00 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Ventilátor je vybavený termostatom určeným na cirkuláciu horúceho vzduchu. Distribútor sa zapne, keď teplota vzduchu prúdiaceho cez zariadenie dosiahne nastavenú hodnotu, a vypne, keď je teplota nižšia ako nastavená hodnota. Ventilátor je určená na nepretržitú prevádzku pri teplotách od +20 do +150 *C. Ventilátor je možné pripojiť k automatickému regulátoru otáčok.

 

Ventilátor je možné použiť  na zabezpečenie teplého vzduchu prichádzajúceho z krbu, alebo v klimatizačnom systéme na odsávanie prebytočného teplého vzduchu z klimatizovanej miestnosti. 

 

Bezpečnostné požiadavky:

Inštaláciu ventilátora musí vykonať autorizovaný elektrikár v súlade s platnými požiadavkami. Servis a opravy ventilátora sa vykonávajú až po odpojení od siete. Pred pripojením ventilátora k elektrickej sieti sa uistite, že nie je poškodené obežné koliesko alebo plášť a či sa v prúdiacej časti plášťa nenachádzajú cudzie predmety. Pri použití ventilátora v systéme DGP nie je dovolené:

  •  inštalovať ventilátor na horľavý materiál
  •  zakryť ventilátor
  •  zabudovať ventilátor do steny
  •  umiestniť ho do dymovodu krbu
  •  

Inštalácia a pripojenie ventilátora:

Po vybalení ventilátora skontrolujte:

  • stav napájacích káblov (stav izolácie),
  • stav skrine ventilátora (preliačiny, deformácie, obežné koleso nesmie byť v kontakte so skriňou).

Vyššie uvedené činnosti sa odporúčajú kvôli možnému poškodeniu počas prepravy. Ak sa uvedené poškodenia neodhalia, môže sa začať s montážou ventilátora na určené miesto. Povrch určený na inštaláciu ventilátora by mal byť dokonale rovný. Aby bolo možné absorbovať vibrácie, ventilátor by mal byť inštalovaný na podložke z minerálnej vlny. Nainštalujte systém vzduchového potrubia od ventilátora do miestností, ktoré sa majú vykurovať. Používajte iba drôty s kovovou izoláciou. Distribútor by mal mať prístup vzduchu. Zariadenie nie je možné používať v prašných priestoroch, napríklad v stavebných podmienkach.

 

Konštrukcia ventilátora:

Ventilátor sa skladá z tela, vstupného a výstupného nástavca (priemer vstupu a výstupu by mal zodpovedať priemeru inštalovaného potrubia), regulátora teploty (rozsah nastavenia teploty 0-90*C), skrinky na pripojenie ventilátora do jednofázovej siete. Smer prúdenia vzduchu sa musí zhodovať so smerom označeným šípkou na kryte ventilátora. Ventilátor môže byť inštalovaný vo vzdialenosti nie menšej ako 1,5 m od zdroja tepla. Pripojte vzduchové potrubie príslušného priemeru k ventilátoru a upevnite ich svorkami.

 

Čistenie turbíny:

Na odstránenie nečistôt vo vnútri ventilátora:

  • odpojte ventilátor od siete,
  • počkajte, kým ventilátor vychladne na cca 25°C,
  • odinštalujte ventilátor.

Odskrutkujte kryt ventilátora, aby ste mali voľný prístup k turbíne (ventilátoru). Všetky detaily utrite vlhkou handričkou namočenou v malom množstve čistiacej kvapaliny, aby sa kvapalina nedostala na elektromotor, termostat a elektrickú inštaláciu. Potom, keď sú všetky prvky suché, môžete znovu zložiť kryt, nainštalovať ventilátor na určené miesto a pripojiť ho k elektrickej sieti.

Hmotnosť6.6 kg

MateriálPozinkovaná oceľ

VýrobcaPARKANEX

Priemer vývodov teplého vzduchu (mm)125

Šírka (mm)210

Výška (mm)300

Hĺbka (mm)245